Co musisz wiedzieć o oświetleniu?

direkt

Światło odgrywa kluczową rolę w każdym pomieszczeniu. Jego niedosyt powoduje stany depresyjne, a nadmiar – może wywoływać poczucie osaczenia. Z tego powodu trzeba dobrze przemyśleć sprawę rozplanowania oświetlenia w pokoju. Co musisz o nim wiedzieć zanim zabierzesz się do pracy?

Liczy się jakość

Na lampach nie można oszczędzać. Dobrze jest, więc stawiać na produkty znanych firm, takich jak direkt – www. W ich ofercie są modele lamp wykonanych z dużą dbałością o szczegóły, co łączy się bezpośrednio z ich wysoką jakością. Zapytasz pewnie o to, dlaczego warto wybierać produkty wysokiej jakości. Otóż, lampy muszą być bezpieczne. Nie możesz wciąż myśleć o tym, czy dojdzie do zwarcia lub lampa spadnie komuś na głowę. Bezpieczeństwo jest na pierwszym miejscu.

Całe kolekcje

We większych pomieszczeniach lampa sufitowa to za mało. Z tego powodu dobrze jest szukać całych serii. Przykładowo leuchten direkt oświetlenie ma w swojej ofercie całe kolekcje produktów. Obejmują one:

  • lampy sufitowe,
  • lampy wiszące,
  • kinkiety,
  • lampy stojące,
  • lampy stołowe.

Zdecydowanie się na direkt lampy z jednej serii jest najprostszym rozwiązaniem, bo nie musisz wybierać każdej lampy osobno. Masz za to gwarancję, że każda z nich będzie pasowała do reszty. Oczywiście, najważniejsze są lampy sufitowe i wiszące. To one zapewniają światło niezbędne do funkcjonowania. Lampy stołowe i stojące pełnią raczej funkcje ozdobne niż użytkowe.

Perfekcyjny wygląd

W przypadku lamp niezwykle ważny jest ich wygląd. Musi być nieskazitelny. Wszelkie plamy na abażurze, czy wyszczerbiony klosz mogą zepsuć estetykę całego pokoju. Brak symetrii w oświetleniu może być powodem tego, że cała aranżacja będzie wydawała się niechlujna i chaotyczna. Jeśli chcesz postawić tylko na jedno źródło światła to powinieneś umieścić je centralnie.