Lampa kula ogrodowa – idealny dodatek podkreślający piękno każdego ogrodu

Nowoczesny, doskonale zaaranżowany ogród to doskonały sposób na upiększenie swojej przydomowej przestrzeni. Taki piękny ogród wypełniony bujną roślinnością nie tylko będzie cieszył oko gospodarza, ale również będzie sprzyjał rodzinnemu wypoczynkowi. W końcu zieleń pomaga się zrelaksować i podnosi poziom endorfin w organizmie.

Jak odpowiednio zaprojektować swój ogród?

Wszystko zależy od tego, jakie mamy wymagania co do ogrodu, a także jakie funkcje powinien on spełniać. Najlepiej jest podzielić ogród na kilka niezależnych stref, z których każda będzie spełniała inną funkcję, np. strefa relaksu z leżakami, część do zabawy dla dzieci czy część przeznaczona na grillowanie. Następnie zgodnie z podziałem należy wybrać odpowiednią roślinność, która upiększy każdą z wyznaczonych stref. W części przygotowanej dla dzieci warto zadbać o miękką, zieloną trawę, która zamortyzuje wszelkie fikołki, wygłupy i podskoki. Tak zaaranżowana przestrzeń będzie nie tylko świetnie się prezentować, ale również będzie doskonale służyć gospodarzom przez długie lata.

Kule ogrodowe jako dopełnienie całej aranżacji

Wyznaczenie stref i obsadzenie ich roślinnością to nie wszystko – prawdziwą wisienką na torcie jest odpowiednie oświetlenie każdej z przygotowanych części. Lampa ogrodowa kula to idealna propozycja dla każdego nowoczesnego ogrodu. Takie oświetlenie nie tylko nigdy nie wyjdzie z mody, ale przede wszystkim świetnie sprawdzi się w każdej z wymienionych części. Kula ogrodowa to lampa o bardzo prostej formie, która jest niezwykle wytrzymała na różne warunki atmosferyczne. Mocowana do podłoża za pomocą specjalnego szpikulca nie odleci nawet w przypadku silnego wiatru. Będzie się doskonale prezentować wieczorową porą zapewniając optymalne oświetlenie i pięknie podkreślać poszczególne rośliny lub całą ogrodową aranżację.